Az ausztrál közösségi oldalak a fiatalok kitiltásáról szóló törvény elhalasztását kérik
Az Instagram, a Facebook, a Tiktok és az X helyi ügyvezetője is arra kéri az ausztrál parlamentet, hogy még ne döntsenek a készülőben lévő törvényjavaslatról.
Az Instagram, a Facebook, a Tiktok és az X helyi ügyvezetője is arra kéri az ausztrál parlamentet, hogy még ne döntsenek a készülőben lévő törvényjavaslatról.
A szülői engedély sem lesz kiskapu.
Kisebb arányban, de a fiatal fiúkban is kialakulhat megfelelési vágy a közösségi média idealizált tartalmai miatt.
A miniszterelnök szerint az online platformok pusztítóak lehetnek a gyerekekre nézve.
Florida kormányzója aláírta az Egyesült Államok egyik legszigorúbb törvényét, ami a közösségi oldalak használatára vonatkozik.
Egy dobogón áll Magyarország Dániával, ebben az esetben viszont biztos jó ez?
A republikánusok szeretnék megszakítani a TikTok és a Kínai Kommunista Párt közötti kapcsolatot, a platform szerint az intézkedéssel csökkennének az amerikaiak véleménynyilvánításhoz fűződő alkotmányos jogai.
Szülői beleegyezéstől függetlenül tiltanák meg a kiskorúak közösségi média használatát.
Ez már sokadik bírósági ügy, amivel Mark Zuckerberg vállalatának szembe kell néznie.
A kutatók szerint azonban ez nem jelenti azt, hogy valóban azok is.
A friss PISA-felmérés is rávilágított, de ezen kívül is naponta találkozunk olyan kutatásokkal, amelyek arra mutatnak rá, hogy túl sokat használjuk a közösségi médiát: nemcsak a kamaszok, hanem korosztálytól függetlenül szinte mindannyian. Ha pedig az ezzel járó koncentráció és memóriaromlás nem lenne elég, az online világ kontrollálatlan teret nyújt a gyűlölködésnek is.
Korábban már bevezették az Online Biztonsági Törvényt, ami kötelezi a közösségi média platformokat arra, hogy védjék meg a gyerekeket a káros tartalmaktól.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.