Félnek utcára menni a tizenévesek az interneten látott erőszak miatt
Befolyásolja a biztonságérzetüket az, amit az interneten látnak.
Befolyásolja a biztonságérzetüket az, amit az interneten látnak.
Akár 50 millió ausztrál dolláros (25 millió font) bírságot is kaphatnak azok a platformok, amelyek nem tartják be a törvényt.
Még év vége előtt elkezdenek egy olyan új rendszert használni, ami képes lesz felismerni, ha a felhasználók csalni próbálnak az életkorral.
Az Instagram, a Facebook, a Tiktok és az X helyi ügyvezetője is arra kéri az ausztrál parlamentet, hogy még ne döntsenek a készülőben lévő törvényjavaslatról.
A szülői engedély sem lesz kiskapu.
Kisebb arányban, de a fiatal fiúkban is kialakulhat megfelelési vágy a közösségi média idealizált tartalmai miatt.
A miniszterelnök szerint az online platformok pusztítóak lehetnek a gyerekekre nézve.
Florida kormányzója aláírta az Egyesült Államok egyik legszigorúbb törvényét, ami a közösségi oldalak használatára vonatkozik.
Egy dobogón áll Magyarország Dániával, ebben az esetben viszont biztos jó ez?
A republikánusok szeretnék megszakítani a TikTok és a Kínai Kommunista Párt közötti kapcsolatot, a platform szerint az intézkedéssel csökkennének az amerikaiak véleménynyilvánításhoz fűződő alkotmányos jogai.
Szülői beleegyezéstől függetlenül tiltanák meg a kiskorúak közösségi média használatát.
Ez már sokadik bírósági ügy, amivel Mark Zuckerberg vállalatának szembe kell néznie.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.